Vo východoslovenskom derby Košice vyhrali v Poprade 4:3

17.11.2012 Celý región

Poprad 16. novembra (TASR) - Východoslovenské derby sa od úvodného hvizdu nieslo v rýchlom tempe, ktorému nechýbala zaujímavá zápletka s gólovým korením. Poprad sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď po nakorčuľovaní spoza brány lišiacky zakončil Balán. Hostia však už o pár minút dvoma gólmi otočili skóre, keď sa v 7. minúte po kombinácii presadil Jokeľ a v 9. minúte trafil do čierneho aj Slovák. Popradčania však nedopustili spadnutie psychickej deky z náhleho obratu, keď už o 14 sekúnd vyrovnal po strele švihom Buc a začínalo sa odznova. Hráčov hnala neustále dopredu početná divácka kulisa, ktorá odmenila potleskom viacero zaujímavých hokejových akcií.

HK Poprad - HC Košice 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Góly: 2. Balán (D. Buc), 9. D, Buc (Balán, Kovačevič), 32. Hvila (Klouda) - 7. Jokeľ (Šeda), 9. Marek Slovák (Š. Novotný), 22. Š. Novotný (Matúš Chovan, Šeda), 44. Bulík (P. Svitana, R. Jenčík)
Vylúčení: 6:7 na 2 min
rozhodovali: Fraňo, Baluška - Bogdaň, Korba
2394 divákov

Poprad: Nikkilä (21. Sidor) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Sabolič, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Matúš Paločko - Homa
Košice: Hylák - Šeda, Michal Novák, Deyl, Kolba, M. Takáč, M. Macejko, M. Gajdoš - R. Jenčík, Bulík, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - Richard Huna, Róbert Huna, P. Svitana - D. Pašek, Mlynarovič, Jokeľ

Do druhej tretiny nahradil Nikkiläho v bránke Popradu Sidor, ktorý zakrátko pustil za chrbát umiestnenú, ale chytateľnú strelu Novotného a Košice sa opäť dostali do vedenia. Tempo hry však postupom času mierne upadlo a duel stratil na plynulosti z dôvodu častých vylúčení a následných konzultácií s rozhodcami. Domáci sa opäť dotiahli na súpera v 32. minúte, keď si pred bránku drzo nakorčuľoval Hvila a chladnokrvne zakončil.

Košičania sa však aj do tretice dostali do vedenia, keď v 44. minúte prestrelil Sidora ponad lapačku z ľavého kruhu Bulík. V nasledujúcich minútach si vypracovali domáci niekoľko gólových príležitostí, ktoré však stroskotali na Hylákovi. Ten zabránil vyrovnať postupne Hvilovi, Šterbákovi, Vandasovi, Saboličovi, Jabrockému a v kľúčových momentoch výrazne podržal svoj tím. Hylák privádzal do zúfalstva domácich strelcov aj v samom závere, keď dve minúty pred koncom zmaril tutovku Šterbákovi a 23 sekúnd pred koncom nedovolil počas domácej power-play vyrovnať ani Saboličovi. V dramatickom závere hostia svoje víťazstvo po heroickej defenzíve ubránili.

Hlasy trénerov:

Martin Klempa, asistent trénera Popradu: "Bol to obojstranne kvalitný a rýchly súboj. Chlapcom nemôžem uprieť snahu, bojovali, snažili sa, ale gólová efektivita im viazla."

Milan Staš, tréner Košíc: "Rýchly prvý gól domácich nás nedostal do kolien, ale naopak nás naštartoval k väčšej aktivite, čoho výsledkom bolo naše vedenie. Zlomovým bodom zápasu bola presilovka domácich piatich proti trom, ktorú sme ubránili a vezieme cenné tri body z Popradu."

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Sojčík (Bagin, J. Gašparovič), 40. Marosz (Koma, Škrečko), 45. J. Gašparovič (Koma, Lelkeš) - 12. J. Markovič (M. Beran, A. Novotný), 27. M. Beran (J. Markovič, Michal Važan), 48. J. Markovič, rozh. sam. nájazd Michal Važan
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: J. Pardavý st. (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie
presilovky: 1:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: R. Lauff - R. Gavalier, Lobbágy
1520 divákov

Trenčín: Kristín (38. Škrečko) - Imrich, J. Koma, Pozník, Bagin, T. Bokroš, Vizváry, Habšuda - Šišovský, Marosz, J. Pardavý st. - J. Gašparovič, Sojčík, Lelkeš - T. Klíma, Rusnák, Jakúbek - B. Mravík, M. Adamec, Buliš
Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., S. Hriňa, Tupý, J. Perniš, Zukal, R. Slávik - J. Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Mikušovič, J. Fadrný, L. Vartovník - Jozef Kentoš, Dírer, M. Horský

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 9. J. Ručkay (Mertel, H. Ručkay), 19. Stupka (T. Melichárek) - 44. R. Školiak (Pálffy, Preisinger)
Vylúčení: 6:5 na 2 min
rozhodovali: Gašparík, Holienka a Valach
2460 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, Cuník, R. Filip, A. Kolník, Bučka , A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, Chylo - H. Ručkay, Mertel, J. Ručkay - B. Jánoš, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník , M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, J. Jurík - Kazinota, Klejna, Romančík

HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 12. Brabenec (Podkonický, M. Výborný), 29. Obšut (Brabenec, Podkonický), 38. Michal Chovan (L. Jurík, Škvaridlo), 46. L. Jurík (Michal Chovan, Škvaridlo), 59. L. Jurík (Michal Chovan, J. Mucha) - 22. R. Krajči (K. Jass, Rúfus), 48. V. Škoda (Rúfus, T. Varga), 52. Brcko (R. Krajči, K. Jass)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Lažo 10 min za nešportové správanie, K. Jass (obaja Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: Jura - Smerek, P. Korba
2011 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Obšut, J. Mucha, Ťavoda, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, L. Zuzin - Síkela. P. Huňady, Martin Ďaloga, od 30. min Pokovič, od 35. min Pichnarčík
Žilina: Johanes - Rúfus, Sekáč, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško, Staňo - M. Drevenák, V. Škoda, Lažo - K. Jass, T. Troliga, R. Krajči - M. Kokavec, O. Ďuriš, T. Varga - Drábek, Valášek

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. M. Hudec (Lukačevič, Handzuš), 45. Ján Sýkora (tr.strieľanie), 57. Heizer (Ján Sýkora) - 1. Hamrák (Ordzovenský, Mašlonka), 37. Hamrák (Mašlonka, R. Tománek), 60. P. König (T. Nádašdi, Mašlonka), rozhodujúci sam. nájazd premenil Hamrák
Vylúčení: 6:10 na 2 min
oslabenia: 0:0rozhodovali: Müllner - Šefčík, Junek
2054 divákov

Banská Bystrica: Dzubina - Kubka, Bambúch, M. Styk, J. Predajniansky, Kolešnikovs, Novajovský, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Lukačevič - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, Češík, F. Nemček - Petro, T. Zigo, Marcinek
Nitra: M. Valent - T. Nádašdi, P. König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Hamrák, R. Tománek - Jokila, Podstavek, Pupák - Kmeč, M. Bača, Kadura